wtorek, 2 czerwca 2015

#1 Biblioteczka: Joanna Fabicka- Szalone życie Rudolfa

Od początku zakładałyśmy, że nie będzie to blog stricte urodowy. Założenia założeniami, mamy 22 wpisy dotyczące strefy beauty i 0 wpisów poruszających strefę more! :D
Dzisiaj chcę to zmienić i zapraszam Was na pierwszy wpis z cyklu "Biblioteczka", a jego tematem będzie książka, którą miałam przyjemność przeczytać już kilka razy, i która zawsze rozśmiesza mnie do łez. Zapraszam!


Opis książki:
"Życie nigdy nie było dla Rudolfa łaskawe. Jakby mało miał kłopotów z dojrzewaniem, los pokarał go nieprzeciętną inteligencją, pasją aktorską i wyjątkową rodziną. Matka przewodzi grupie radykalnych feministek, ojciec romansuje z koreańską artystką awangardową, babcia zamierza związać się z korsykańskim kucharzem, a bratanka nie powstydziłby się sam diabeł. Jak w takich warunkach rozwinąć się duchowo? Jak zdobyć zasłużoną sławę? A przede wszystkim, jak niepostrzeżenie dostać się do osiedlowego sex shopu?"

Liczba stron: 240
Gdzie można kupić? klik

Książkę po raz pierwszy wypatrzyłam na półce w bibliotece, bo mój wzrok przykuł jedyny jaskrawoczerwony grzbiet tejże książki w najbliższej okolicy :) Po przeczytany opis bardzo mnie zaintrygował, i nie zaprzeczę- ten osiedlowy sex shop nie był tu bez winy :D
Po przyjściu do domu od razu sięgnęłam po tę książkę i nawet nie wiem, jak to się stało, ale zanim się obejrzałam, książka była już skończona! "Szalone życie Rudolfa" to prześmieszny dziennik, pisany z perspektywy dojrzewającego chłopaka z problemami- kiedy go czytam, co chwila wybucham śmiechem i nie ma znaczenia, który raz z kolei do niego wracam! Teraz, kiedy powróciłam do tej książki chyba 10 raz, jest tak samo śmieszna, jak za pierwszym czytaniem :)
Autorka- Joanna Fabicka- pisze niezwykle lekko, czyta się to szybko i bardzo przyjemnie. Co ciekawe, przeczytałam kiedyś wywiad z panią Fabicką i wydała mi się totalnie nieśmieszną osobą- tu chyba sprawdza się zasada, że ktoś, dzięki komu płaczemy ze śmiechu czytając książkę czy oglądając film nie zawsze jest przezabawny w życiu prywatnym.
Rudolf, z którym utożsamia się każdy (bo każdy z nas był kiedyś nastolatkiem z problemami, prawda?), szalona babcia z szalem boa na szyi, niebezpieczny kuzynek Gonzo, destrukcyjni rodzice i wiecznie zajęta łazienka- żart wylewa się z każdej przeczytanej strony, i czego chcieć więcej?

Książkę polecam każdemu- w każdej chwili i o każdej porze roku. Tylko nie radzę czytać, gdy inni domownicy śpią, bo ciężko się powstrzymać przed głośnym rechotem! :D

4 komentarze:

 1. Ciekawa książka, chociaż ja wolę kryminały ;) ale czasem przyda się coś innego więc pewnie niedługo poszukam jej w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kryminały to mój ulubiony gatunek ;), ale warto też czasem odłożyć skomplikowane intrygi na rzecz czystej rozrywki :)

   Usuń
 2. o tołpie i biedronce wspominałam w poście, ale o auchanie nie wiedziałam.. może dlatego, że nie kupuję jego kosmetyków :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musiałam przeoczyć że napisałaś:) niemniej jednak polecam przyglądać się kosmetykom z marek własnych:)

   Usuń

Podziel się z nami swoim zdaniem na ten temat! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia