wtorek, 28 lipca 2015

#2 Bibiloteczka: Blake Crouch- Wayward Pines. Szum

Dzisiaj zapraszam Was na recenzję książki, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie- kiedy już zaczęłam czytać, nie potrafiłam się oderwać.
Wayward Pines. Szum


http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4672,Wayward-Pines-Szum


Opis wydawnictwa:
Jest tylko jedna rzecz straszniejsza niż obłęd: świadomość, że jesteś przy zdrowych zmysłach…

Agent specjalny Ethan Burke przybywa do Wayward Pines w stanie Idaho w poszukiwaniu dwóch zaginionych funkcjonariuszy. Tuż po tym, jak przekracza granice miasta, rozpędzona ciężarówka taranuje jego auto. Burke traci pamięć. Nie wie, kim jest i gdzie się znajduje. Szybko jednak zauważa, że w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy, a kontakt ze światem zewnętrznym jest niemożliwy. Ethan ma nowy cel: przetrwać. 


Liczba stron: 360
Gdzie można kupić? klik

Crouch nie oszczędza czytelnika- bez żadnego wprowadzenia wpadłam w sam środek wartkiej akcji. Główny bohater- Ethan Burke- budzi się poturbowany i obolały na brzegu rzeki. Nie pamięta gdzie jest i co się stało. Trafia do szpitala, gdzie ciężko mu się czegokolwiek dowiedzieć. Uświadamia sobie, że coś jest nie tak, że to urokliwe miasteczko skrywa jakąś tajemnicę. I nawet nie przypuszcza, jak wielką. Mieszkańcy są dziwni, szeryf naciska Ethana na pozostanie w miasteczku, dawna partnerka Ethana z pracy, Kate, jest już innym człowiekiem. Prawdziwa akcja rozpoczyna się, kiedy Ethan postanawia wydostać się z Wayward Pines. Odkrwa tajemnicę, która na zawsze zmieni jego życie.

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie przedstawioną w niej historią. Crouch buduje napięcie, tajemnica goni tajemnicę, a ja nawet się nie obejrzałam, a dotarłam do ostatniej strony. Dawno nie czytałam książki, która tak by mnie wciągnęła, intrygowała do ostatniej przeczytanej kartki. Mam zamiar obejrzeć również serial Wayward Pines, który oparty jest tej opowieści. Jeśli będzie chociaż w połowie tak dobry, jak książka, będę zachwycona! Polecam gorąco! :)

Pozdrawiam, Ola


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoim zdaniem na ten temat! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia