Witajcie, niedawno pisałam o zadbanych dłoniach (klik), dlatego idąc za ciosem przyjrzymy się dziś produktowi marki Bielenda Krem Kompres Nawilżający do dłoni z 10% stężeniem mocznika, zapraszam;)
- mocznik to potoczna nazwa, jest to diamit kwasu węglowego czyli karbamid (dla ciekawych wzór chemiczny to H2NCONH2 :)) Jest to biały bezwonny, krystaliczny proszek.
- naturalnie mocznik w ludzkim organizmie jest produktem degradacji białek u ludzi, powstaje głównie w wątrobie,wydalanie jest z moczem i potem. Spokojnie, wiem, że rozpostarła się przed Wami wizja pozyskiwania mocznika z potu typowego polskiego robotnika;)) na szczęście do celów kosmetycznych stosowany jest jego syntetyczny odpowiednik;)
- mocznik jest humektantem - substancja o dużej zdolności pochłaniania na wody. Wiązać cząsteczki.wody, zatrzymuje je w skórze, dodatkowo wspomaga wiązanie wody przez kreatynę
- kosmetyki zawierające mocznik moja zawierać mniej konserwantów, dzięki temu że wiąże on wodę która staje się mniej dostępna dla drobnoustrojów
- jest to jeden z głównych składników NMF czyli naturalnego składnika nawilżającego
- z wiekiem mocznika ubywa, dlatego pojawiają się problemy z prawidłowym stanem nawilżenia skóry u osob starszych
- szeroko wystosował w pielęgnacji skóry: leczenie skóry atopowej, pielęgnacji skóry podczas menopauzy, zalecany po intensywnym opalaniu, pomaga w pielęgnacji skóry trądzikowej, z tendencja do łupieżu, przesuszającej się w okolicach kolan i łokci, pękające na piętach
- ma działanie antystatyczne, złuszczające - leczenie zainfekowanych ran, wspomaga ich gojenie poprzez usuwanie martwej tkanki. Wykorzystywany też w leczeniu kurzajek
- posiada także właściwości przeciwbakteryjne i przeciwświądowe a także przeciwzapalne przez co wspomaga walkę z trądzikiem
- 2 proc. – pobudza regenerację naskórka, gdyż przyspiesza podziały komórek w warstwie ziarnistej skóry – w takim stężeniu najczęściej stosowany jest w kremach nawilżających i regenerujących.
- 3-10 proc. – nawilża i zmiękcza, zwiększając ilość wody w warstwie rogowej naskórka. W takim stężeniu wykorzystywany jest m.in. w preparatach do stóp.
- 10 proc. – ma działanie przeciwbakteryjne, w takim stężeniu występuje w tonikach do skóry trądzikowej.
- 10-30 proc. – rozrywa wiązania wodorowe keratyny, zmiękcza skórę i zwiększa jej przepuszczalność, ułatwiając wnikanie w głąb skóry substancji aktywnych kosmetyków, albo leków.
- 30-40 proc. – złuszcza skórę, w takim stężeniu wykorzystywany jest w peelingach, kuracjach złuszczających, preparatach do skóry suchej, nadmiernie zrogowaciałej.
- 40-50 proc. i więcej – silnie złuszcza, i w takim stężeniu przepisywany jest na receptę przez dermatologów m.in. w leczeniu rybiej łuski, łuszczycy, AZS. ~ źródło: tutaj
Sam krem wg mnie jest genialny, i w moim skromnym rankingu jest numerem jeden. To pierwszy kosmetyk który naprawdę nawilża na długo a nie oblepia dłoni i nie pozostawia tłustego filmu. Dość szybko się wchłania i pozostawia skórę gładka i miękka. Radzi sobie też z suchym skorkami.
Przestałam go używać jakiś czas temu i powiem szczerze że widzę różnicę - pojawiły się suche skórki, dłonie stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, zdarza mi się zaczepić o materiał... Dlatego czym prędzej pobiegnę do Rossmanna po kolejna tubkę, bo kosztuje on do 10 zł i jest naprawdę rewelacyjny, gorąco go polecam!
A co ważne dodatkowo - mocznik w składzie jest naprawdę wysoko, bo jako drugi. Często jest tak, że firma chwali się jakimś dobrym składnikiem na opakowaniu, natomiast w składzie faktycznie jest obecny, ale gdzieś pod koniec, po substancjach zapachowych...
Muszę się za nim rozejrzeć... ;)
OdpowiedzUsuńJa używam teraz kremu do rąk marki Vis Plantis ze śluzem ślimaka i jagodami goji. Jestem nim zachwycona :D
Obserwuję i zapraszam do siebie ;)
Hmm, powiedz gdzie znajdę te markę? Nie spotkałam się z nią ale brzmi kusząco :-) pozdrawiam :-)
UsuńMarka jest w drogerii Natura. Do tego jest zaskakująco tania. Za 300 ml tego kremu zapłaciłam 10 zł. Do tego wyciąg ze śluzu ślimaka znajduje się w połowie składu :)
Usuńmocznik w produktach do pielęgnacji skóry dłoni jest dla mnie niesamowicie ważny, pisałam właśnie post o kremie który go zawiera :)
OdpowiedzUsuń