wtorek, 20 grudnia 2016

Zmienne obiektywy do telefonu- sposób na ciekawe zdjęcia?

Witajcie, dziś postanowiłyśmy Wam przedstawić kolejny nasz zakup z Aliexpress. Tak, zamawiamy tam naprawdę dużo, zwłaszcza na nudnych wykładach:D
Ciekawe co to? Zapraszamy dalej!


Pewnie wiele   z Was lubi czasem zrobić jakieś ładne zdjęcie- i nie tylko te które prowadzą blogi- choć blogerki powinny być szczególnie zainteresowane . Ale czy nie fajnie jest wrzucić jakieś ciekawe zdjęcie na Instagram? Większość udostępnianych przez nas zdjęć jest właśnie robiona za pomocą smartfona. To wielofunkcyjne urządzenie sprawia, że nie potrzebujemy ze sobą już taszczyć cyfrówki, lustrzanki statywu i wgl czegokolwiek. Jedak nie zawsze parametry pozwalają nam na bardziej wyszukane zdjęcia. I tu z pomocą przychodzą nam nasze soczewki:)
W komplecie są trzy soczewki- właściwie to fizycznie dwie, ale efekty mamy trzy:
- Fish Eye (rybie oko)
-0.67x Wide (soczewka szerokokątna)
- Makro
Wszystko zapakowane w materiałowy woreczek. Mocowanie- na klips który przypinamy do telefonu. Spokojnie, nie musimy się martwić że porysujemy sobie ekran, ponieważ klips zaopatrzony jest w piankę w miejscu styku z ekranem.
Poniżej przedstawimy Wam , jakie efekty można dzięki nim uzyskać.
MAKRO
zdjęcie z soczewką makro
najmniejsza możliwa odległość aparatu przy zachowaniu ostrości
Zdjęcia typu makro to zdjęcia z bardzo dużym powiększeniem. Pomimo że w większości smartfonów teoretycznie jest dostępna ta opcja, większość z nich nie działa w taki sposób jaki byśmy oczekiwali. Za pomocą tej soczewki możemy robić ostre zdjęcia obiektów małych, części obiektów, małych elementów. Standardowy aparat smartfona nie wyostrza obrazu przy takim zbliżeniu obiektywu do fotografowanego obiektu.

0.67x WIDE
zdjęcie zrobione aparatem
zdjęcie z soczewką
Jest to soczewka szerokokątna, która zwiększa nam zakres fotografowanej przestrzeni. dzięki niej jesteśmy w stanie objąć na zdjęciu znacznie większy obszar niż standardowo przy użyciu samego aparatu (oczywiście nie mówię tu o opcji Panorama).  Może być to przydatne do zdjęć panoram, zdjęć grupowych kiedy chcemy objąć większą ilość osób na zdjęciu, a dzięki temu że jest to zdejmowany obiektyw możemy go także użyć na przedniej kamerze i wtedy mamy efektowne szerokokątne selfie w kilka osób :)

Fish Eye Effect
zdjęcie zrobione aparatem
zdjęcie z soczewką
Efekt Rybiego Oka jest bardzo specyficznym efektem.  Daje on uwypuklenie części środkowej zdjęcia. Dodatkowo poszerza zakres fotografowanej przestrzeni, jednak załamuje ją w kształt półkuli. Jest to sposób na ciekawe zdjęcie dużego obiektu. Tak naprawdę można za jego pomocą stworzyć kreatywne zdjęcia czegokolwiek o ile tylko mamy głowę pełną pomysłów.

Soczewki są uniwersalne, pasują do każdego z smartfonów. Dzięki ich małym rozmiarom można je zabrać ze sobą wszędzie i używać bez większego przygotowania fotograficznego. My nasze mamy zamówione na wspomnianej już stronce Aliexpress, ale widziałam że w internecie są też dostępne na terenie Polski. Jest to ciekawy sprzęt dla amatorów fotografii- w tym nas. Z fotografią stykamy się głównie ze względu na bloga, i powiemy Wam, że zaczynamy to lubić, choć czasem nad jednym zdjęciem potrafimy spędzić mnóstwo czasu.
Co myślicie o takim gadżecie?
Pozdrawiamy,
Natalia i Ola ;*


4 komentarze:

 1. Szerze? Dla mnie lepsze są zdjęcia aparatem :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2016/12/christmas-is-coming.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Średnio lubię takie gadżety. Wolę odpowiednio przerobić zdjęcie ;)
  Obserwuję i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczynam obserwować i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoim zdaniem na ten temat! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia