piątek, 9 lutego 2018

Za zamkniętymi drzwiami B.A.Paris- piekło z psychopatą w tle

Jest po sesji, zatem znalazło się trochę czasu na przeczytanie czegoś innego niż notatki do egzaminu (w końcu). Dziś proponuję więc książkę, która utrzymuje nas w napięciu dosłownie po ostatnie słowa- Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris.

Książka podzielona jest na rozdziały TERAZ (aktualne wydarzenia) i KIEDYŚ (retrospekcje). Cała opowieść jest przedstawiona z punktu widzenia  głównej bohaterki-  Grace.
Idealne małżeństwo? 
Idealne życie? 
Idealna para? 
Grace przekonuje się boleśnie, że ideałów nie ma a jej jedynym celem staje się ochrona swojej siostry Millie z Zespołem Downa - tak, to jeden z powodów który zachęcił mnie do przeczytania tej książki- zboczenie pedagogiczne ;) 
Podczas lektury jesteśmy co i rusz zaskakiwani kolejnymi, przemyślanymi w każdym szczególe  krokami, podejmowanymi przez psychopatycznego męża. Każda kolejna porażka Grace zdaje się odbierać nadzieję na zmianę losu, sytuacja w jakiej się znajduje i to jak bardzo przewidywalny jest Jack, z jaką dokładnością planuje każdy krok, jak osacza Grace i bawi się jej emocjami, przyprawia o gęsią skórkę.
I....
I na tym muszę uciąć swoją opowieść, ponieważ nie chcę wyjawić Wam wszystkiego. Początkowo książka wydała mi się średniociekawa- może dlatego że oczywistym było dla mnie że taka idealna para nie ma szans egzystować, ale nawet się nie domyślałam jak bardzo przerażająca może być prawda. Dodatkowo, książka pisana jest w taki sposób, że naprawdę z łatwością można wczuć się  w bohaterkę i razem z nią przeżywać jej perypetie. Polecam książkę wszystkim tym, którzy lubią dreszczyk emocji i książki trzymające w napięciu.
Książka ma ok 200 stron a czyta się ją niezwykle szybko (ja poradziłam sobie z nią w jeden wieczór i poranek (bo przegrałam walę ze snem -.-) ale znam takich, którym wystarczył jeden wieczór ;)

Pozdrawiam,
Natalia

3 komentarze:

 1. Bardzo mnie zaciekawilas lubie takie klimaty :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm wzbudza zadumę :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/02/kurtka-khaki-mix-stylow.html

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam książkę i mam ją nawet w domu. mam nawet nową książkę autorki "na skraju załamania', ale jeszcze nie czytałam - nie mam kiedy, ale jak znajdę chwilę to na pewno do niej usiąde.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoim zdaniem na ten temat! :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia